  UHE1C472 Datasheet PDF File
For UHE1C472 Found Datasheets File :: 2+       Page :: | <1> |
    Nichicon, Corp.
Part No. UHE1C472MHD UHE1J820MPD UHE2A121MHD6 UHE2A271MHD UHE2A181MHD6 UHE1C272MHD
Description Aluminum Electrolytic Radial Lead Low Impedance Capacitor; Capacitance: 4700uF; Voltage: 16V; Case Size: 16x13.5 mm; Packaging: Bulk CAPACITOR, ALUMINUM ELECTROLYTIC, NON SOLID, POLARIZED, 16 V, 4700 uF, THROUGH HOLE MOUNT
Aluminum Electrolytic Radial Lead Low Impedance Capacitor; Capacitance: 82uF; Voltage: 63V; Case Size: 8x15 mm; Packaging: Bulk CAPACITOR, ALUMINUM ELECTROLYTIC, NON SOLID, POLARIZED, 63 V, 82 uF, THROUGH HOLE MOUNT
Aluminum Electrolytic Radial Lead Low Impedance Capacitor; Capacitance: 120uF; Voltage: 100V; Case Size: 12.5x20 mm; Packaging: Bulk CAPACITOR, ALUMINUM ELECTROLYTIC, NON SOLID, POLARIZED, 100 V, 120 uF, THROUGH HOLE MOUNT
Aluminum Electrolytic Radial Lead Low Impedance Capacitor; Capacitance: 270uF; Voltage: 100V; Case Size: 12.5x35.5 mm; Packaging: Bulk CAPACITOR, ALUMINUM ELECTROLYTIC, NON SOLID, POLARIZED, 100 V, 270 uF, THROUGH HOLE MOUNT
Aluminum Electrolytic Radial Lead Low Impedance Capacitor; Capacitance: 180uF; Voltage: 100V; Case Size: 18x15 mm; Packaging: Bulk CAPACITOR, ALUMINUM ELECTROLYTIC, NON SOLID, POLARIZED, 100 V, 180 uF, THROUGH HOLE MOUNT
Aluminum Electrolytic Radial Lead Low Impedance Capacitor; Capacitance: 2700uF; Voltage: 16V; Case Size: 12.5x31.5 mm; Packaging: Bulk CAPACITOR, ALUMINUM ELECTROLYTIC, NON SOLID, POLARIZED, 16 V, 2700 uF, THROUGH HOLE MOUNT