  LM336Z25 Datasheet PDF File
For LM336Z25 Found Datasheets File :: 2+       Page :: | <1> |
    LM336Z25 LM336Z25X LM336Z25XA
Fairchild Semiconductor, Corp.
FAIRCHILD[Fairchild Semiconductor]
Part No. LM336Z25 LM336Z25X LM336Z25XA
Description Programmable Shunt Regulator 1-OUTPUT TWO TERM VOLTAGE REFERENCE, 2.49 V, BCY3
File Size 151.02K  /  6 Page
View it Online
Download Datasheet
Texas Instruments
Part No. LM336Z-2.5/LFT7
Description Voltage Reference Diode 3-TO-92
Tech specs
Official Product Page
HUA FENG CIRCUIT
    LM336BZ25 LM336Z2.5 LM336 LM336-2.5 LM336BZ2.5 LM336Z25X LM336Z25XA
Fairchild Semiconductor Corporation
Part No. LM336BZ25 LM336Z2.5 LM336 LM336-2.5 LM336BZ2.5 LM336Z25X LM336Z25XA
Description Programmable shunt regulator, 2.5V
2.5V, 2.5% Tolerance Shunt Regulator