  1N5943CP Datasheet PDF File
For 1N5943CP Found Datasheets File :: 3+       Page :: | <1> |
    1N5943CP 1N5948D 1N5947C 1N5956DP 1N5952CP 1N5952D
MICRO COMMERCIAL COMPONENTS
Part No. 1N5943CP 1N5948D 1N5947C 1N5956DP 1N5952CP 1N5952D
Description 56 V, 1.5 W, SILICON, UNIDIRECTIONAL VOLTAGE REGULATOR DIODE, DO-41
91 V, 1.5 W, SILICON, UNIDIRECTIONAL VOLTAGE REGULATOR DIODE, DO-41
82 V, 1.5 W, SILICON, UNIDIRECTIONAL VOLTAGE REGULATOR DIODE, DO-41
200 V, 1.5 W, SILICON, UNIDIRECTIONAL VOLTAGE REGULATOR DIODE, DO-41
130 V, 1.5 W, SILICON, UNIDIRECTIONAL VOLTAGE REGULATOR DIODE, DO-41